Firma Derland została założona w 1983 przez Tadeusza Kurkusa w malowniczej wsi Kotuń (woj. mazowieckie). Wraz z żoną Janiną stworzyli od podstaw zakład produkujący wyroby z drewna. Początkowo były to w większości zabawki drewniane, co później ewoluowało w inne gałęzi przemysłu stolarskiego.

Od ponad 30 lat dostarczamy naszym klientom solidnie wykonane, ciekawie zaprojektowane i ekologiczne produkty. Specjalizujemy się w obróbce drewna naturalnego oraz płyt drewnopochodnych, ale szeroka baza firm, z którymi współpracujemy pozwala nam na wykonanie projektów kompleksowo zgodnie z potrzebami naszych klientów. Podczas wieloletniego okresu działalności naszej firmy wykonaliśmy wiele zleceń na terenie całego kraju. Nasze wyroby cieszą się od wielu lat popularnością wśród zagranicznych klientów m.in. z Danii, Holandii, Niemiec oraz Szwajcarii, a nawet Stanów Zjednoczonych.

Nasze maszyny

Od początku działalności naszej firmy inwestowaliśmy w nowoczesny park maszynowy. Posiadamy profesjonalne maszyny do obróbki drewna najlepszych producentów m.in.:

  • centrum obróbcze CNC firmy SCM,

  • frezarki,

  • szlifierki wąsko i szerokotaśmowe,

  • pilarki,

  • polerki,

  • obrabiarki czterostronne,

  • nowoczesną malarnię opartą o pompy niskociśnieniowe,

  • ploter laserowy tnąco-grawerujący

Nasz zespół

Obróbką drewna zajmują się nasi wykwalifikowani pracownicy. To oni dbają o najmniejszy detal każdego zamówienia. W naszym zespole są profesjonalni stolarze, lakiernicy, monterzy, którzy są w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze zamówienie. Stale poszerzamy zakres naszych usług i rozwijamy nasz zakład, dlatego zachęcamy do kontaktu osoby z doświadczeniem stolarskim oraz te, które chciałyby się przyuczyć do zawodu pod okiem specjalistów. 

Pozyskiwane surowce

Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do tego, aby nasze wyroby odznaczały się wysoką jakością oraz były w pełni bezpieczne i ekologiczne. Dlatego też współpracujemy tylko z zaufanymi tartakami, które dostarczają nam certyfikowane drewno krajowe i egzotyczne. Posiadamy duże doświadczenie w pracy z dębem, jesionem, brzozą, sosną, świerkiem, merbau, wenge oraz mniej popularnymi gatunkami. Starannie wybieramy deski do każdego zlecenia tak, aby wykonane z nich przedmioty zachwycały swoim pięknem przez lata.